Przepiękna wiosenna aura w Białymstoku: dziś temperatury do 25°C

W Białymstoku, stolicy województwa podlaskiego, niebawem odczujemy pełnię wiosennego klimatu. Ledwie minęło kilka tygodni od oficjalnego początku wiosny według kalendarza, a warunki atmosferyczne już wprowadzają nas w letnie nastroje. Paradoksalnie, zaledwie tydzień temu musieliśmy borykać się z deszczem i chłodem. Jednak dzisiejszy dzień przyniesie nam ulgę – możemy bez obaw pozostawić parasole i ciepłe płaszcze w domu.

Dzisiejsza prognoza pogody informuje o znacznej poprawie warunków atmosferycznych. W ciągu dnia na termometrach będzie można zaobserwować aż 25°C, podczas gdy nocne temperatury spadną do 11°C. Poczuć jednak będziemy mogli nieco niższą temperaturę, szacowaną na 24°C. Do Białegostoku dotrze też dość silny wiatr południowo-wschodni, osiągając prędkość nawet do 40 km/h. Chmurki na niebie pokryją jedynie 60 proc. widocznej powierzchni nieba.

Ponadto, wilgotność powietrza wyniesie 60 proc., a ciśnienie atmosferyczne będzie na poziomie 1016 hPa. Warunki biometryczne będą neutralne.

Jeśli chodzi o długość dnia i nocy, to słońce wzejdzie już o godzinie 05:44. Prawdziwe południe nastąpi o godzinie 12:30, a słońce zaszło będzie o godzinie 19:16. W rezultacie, długość dnia wyniesie 13 godzin i 32 minuty. Księżyc w fazie nowiu pojawi się na niebie o godzinie 05:40 i będzie widoczny aż do godziny 19:06. Noc potrwa przez 10 godzin i 28 minut.