Protest Stowarzyszenia Rowerowego Białystok: Wniosek o odwołanie Marzenny Dubowskiej

Stowarzyszenie Rowerowy Białystok złożyło formalny wniosek dotyczący odwołania Marzenny Dubowskiej z jej obecnej pozycji, tj. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Białymstoku. Organizacja cyklistów alarmuje, że po 2019 roku, przebudowy ulic nadzorowane przez Zarząd Dróg Miejskich w Białymstoku są pełne błędów i niedociągnięć. Wskazują na sytuację jako dowód na niewłaściwe zarządzanie przez panią Dubowską, jednak prezydent Białegostoku wyraża swoje niezgodzenie z tymi twierdzeniami, nazywając wniosek nieuzasadnionym i niegodziwym.

Wniosek ten został oficjalnie przekazany do biura prezydenta Białegostoku 19 lipca. Członkowie Stowarzyszenia Rowerowego Białystok w swoim piśmie wyraźnie stwierdzają, że jest wiele problemów z nowo przebudowanymi ulicami w Białymstoku po 2019 roku pod nadzorem Zarządu Dróg Miejskich, które są pełne niedociągnięć i błędów. Podkreślili kilka kwestii, takich jak niebezpieczna organizacja ruchu drogowego na ulicy Kolejowej oraz zbyt wąska droga dla pieszych i rowerzystów przy ulicy Kopernika.

Stowarzyszenie Rowerowy Białystok zwraca szczególną uwagę na niedawno wybudowaną infrastrukturę rowerową między ulicami Kaczorowskiego a Sosnowskiego. Według nich, ścieżka rowerowa przecina jezdnię aż sześć razy. Zauważają, że taka sytuacja stanowi potencjalne ryzyko dla bezpieczeństwa zarówno rowerzystów, jak i innych uczestników ruchu drogowego.