PO prowadzi kampanię obywatelskiej kontroli wyborów na Podlasiu

Politycy z ramienia Platformy Obywatelskiej wyruszyli onegdaj na Podlasie, aby prowadzić kampanię obywatelskiej kontroli nad zbliżającymi się wyborami. Wodorzędne miasta regionu, takie jak Białystok, Łomża i Hajnówka, stały się miejscem spotkań, podczas których liderzy PO przekonywali zgromadzonych o konieczności aktywnego zaangażowania społecznego w nadchodzące październikowe wybory. Przedstawiciele partii twierdzili, że taka postawa jest kluczowa podczas wiecu w Białymstoku.

Warszawski prezydent Rafał Trzaskowski występował razem z posłem KO Sławomirem Nitrasem oraz innymi posłami KO pochodzącymi z tego regionu – Krzysztofem Truskolaskim i Robertem Tyszkiewiczem. To właśnie ci politycy mobilizowali mieszkańców najpierw w Łomży, a potem w Białymstoku do udziału w inicjatywie „Przypilnuj wyborów”.

Podczas zorganizowanego spotkania w sercu Białegostoku, podkreślano istotność ścisłego monitorowania tegorocznych wyborów. Wyrażano przekonanie o tym, jak ważne jest to, aby te wybory były sprawiedliwe, zapewniały równość wszystkim uczestnikom i były przeprowadzone w duchu demokracji.