Próba przewozu 32 tysięcy paczek papierosów z Litwy do Polski udaremniona przez Straż Graniczną

Podczas operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej stacjonujących w Sejnach, znajdujących się na terenie województwa podlaskiego, udało się uniemożliwić przemyt dużej ilości papierosów. Konkretnie chodzi o aż 32 tysiące paczek tego towaru, który był próbowany przemycić z Litwy do Polski. Zgodnie z szacunkami, wartość owych papierosów wynosi około pół miliona złotych. Za kierownicą samochodu służącego do nielegalnego przewozu znajdował się 26-letni obywatel naszego kraju.

Szczegółowe informacje na temat tej operacji zostały podane w poniedziałek przez Podlaski Oddział Straży Granicznej. Wydarzenie miało miejsce w małej miejscowości Hołny Wolmera, położonej nieopodal granicy. Tamtejsi strażnicy zatrzymali do kontroli audi posiadające litewskie tablice rejestracyjne. Za kierownicą okazał się być Polak, który transportował w swoim aucie 32 tysiące paczek papierosów, na których brakowało polskich znaków akcyzy. Znajdujące się w kartonach paczki zajmowały całą przestrzeń bagażową samochodu, a część z nich była nawet przewożona na miejscu przeznaczonym dla pasażera.

W trakcie kontroli ujawniono również, iż kierowca posiadał przy sobie siedem różnych kompletów tablic rejestracyjnych. W rezultacie, wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie zgodnie z kodeksem karnym skarbowym. Zatrzymane papierosy, które są obecnie zabezpieczone na potrzeby prowadzonego śledztwa, trafią do magazynów Krajowej Administracji Skarbowej.