Piotr Rubik z koncertem w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Uprzejmie informujemy, że znany polski kompozytor, dyrygent i producent muzyczny, Piotr Rubik, wraz z orkiestrą i chórem OiFP, ma zaszczyt wystąpić na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Występ obejmie prezentację oratorium „Tu Es Petrus”, którego tematyka opiera się na cytacie z Pisma Świętego. Utwór ten jest poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II.

Podlaska Opera i Filharmonia będzie gościć Piotra Rubika dwa dni z rzędu – w czwartek (19 października) oraz w piątek (20 października).

Piotr Rubik to postać niezwykle wpływowa na polskim rynku muzycznym. Urodził się w Warszawie i od najmłodszych lat swoje życie poświęcił grze na wiolonczeli. Pasjonował się kompozycją muzyczną, a jego dorobek artystyczny obejmuje współpracę z wieloma wybitnymi twórcami.

Jego osiągnięcia zawierają zarówno muzykę filmową, jak i popularne przeboje takie jak „Niech mówią, że to nie jest miłość”. Twórczość Rubika często jest znamionowana przez podniosły ton, a religijne treści stanowią dla niego główne źródło inspiracji. Pierwszorzędne miejsce w jego dorobku zajmuje oratorium „Tu Es Petrus” z librettem napisanym przez Zbigniewa Książka, które będzie zaprezentowane podczas dwudniowego koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej. To wyjątkowe dzieło, oddane na cześć papieżowi Janowi Pawłowi II, podkreśla moc i niezniszczalność Kościoła oraz prowadzi do głębszej refleksji duchowej. Kluczowym elementem, który zainspirował artystę do stworzenia tego utworu, był cytat z Biblii: „Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”.