Ponad 40 muzyków wystąpi w V edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon

Wielu różnorodnych artystów, reprezentujących takie style muzyczne jak pop, rock, rap i death metal, zgłosiło się do udziału w piątej edycji prestiżowego konkursu Niebieski Mikrofon. Organizowany jest on przez Polskie Radio Białystok, które z dumą przyjęło ponad 40 zgłoszeń od zespołów i solistów pragnących wziąć udział w tym wydarzeniu muzycznym.

Nadszedł jednak dzień ostatni (30.11), kiedy to możliwe było złożenie zgłoszenia do konkursu. Wybrany jury będzie miało niełatwe zadanie, bowiem 8 grudnia musi wyłonić tylko 10 finalistów spośród wszystkich zgłoszonych wykonawców.

Większa ekspozycja na antenie oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia Białystok czeka na artystów biorących udział w plebiscycie. Dodatkowo, będą mieli szansę wystąpić na koncercie finałowym, który odbędzie się 18 lutego przyszłego roku w Studiu Rembrandt.

Sporo w grę wchodzi. Każdy z uczestników będzie rywalizować o dwie główne nagrody: docenienie ze strony jury oraz uznania słuchaczy Polskiego Radia Białystok. Każda z tych nagród wynosi 5 tysięcy złotych. Właśnie słuchacze będą mieli okazję oddać swój głos na ulubionego wykonawcę za pośrednictwem profilu Radia na Facebooku.

W historii konkursu Niebieski Mikrofon można znaleźć takie nazwiska jak Five Stages of Grief, Dots, Faustyna Maciejczuk, Mgły, Cira, Szeptucha czy Seasonal. To oni są laureatami poprzednich edycji tego prestiżowego plebiscytu.