Policja poszukuje w Białymstoku mężczyznę, który oszukał kilka osób wynajmując cudze mieszkanie

Według informacji uzyskanych przez Polskie Radio Białystok, w mieście prowadzone są intensywne poszukiwania mężczyzny, który jest podejrzany o przeprowadzenie oszustwa dotyczącego wynajmu mieszkań. Istota oszustwa polegała na tym, że mężczyzna najpierw wynajął mieszkanie od nieznajomych na dwa dni, a następnie umieścił ogłoszenie na jednym z portali internetowych, oferując to samo lokum do wynajęcia jako swoje własne. Doszło do tego zaledwie kilka dni temu, tuż przed weekendem.

Skarżyło się na niego kilka osób, które zainteresowały się ogłoszeniem. Oszust podpisywał z nimi umowy najmu, a następnie pobierał kaucje oraz wynajem za nadchodzące miesiące. W trakcie transakcji posługiwał się fałszywym dowodem osobistym wyświetlanym na swoim telefonie.

Jak wynika z doniesień dziennikarza z Polskiego Radia Białystok, mężczyzna ten zdobył w ten sposób od co najmniej trzech osób ponad 10 tysięcy złotych. Wciąż jednak nie można wykluczyć, że liczba ofiar jego oszustwa może być większa. Śledztwo prowadzą teraz funkcjonariusze białostockiej policji, którzy próbują ustalić tożsamość podejrzanego.

Wszystkie osoby, które mogły zostać ofiarami tego oszustwa, są proszone o kontakt z miejscowymi służbami ścigania. Mogą zgłosić się osobiście do Komisariatu II Policji w Białymstoku, który mieści się przy ulicy Ogrodowej i prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.