Pikniki wojskowe pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) rozpoczyna serię pikników wojskowych, które mają na celu przybliżenie społeczeństwu najnowocześniejszego sprzętu obronnego, a także różnych aspektów życia żołnierza. W programie znajdują się nie tylko demonstracje i szkolenia strzeleckie, ale również mecze piłki nożnej. Czterodniowy cykl spotkań od soboty (12.08) odbędzie się w czterech miejscowościach naszego regionu, chociaż podobne wydarzenia zaplanowano w sumie w 70 lokalizacjach Polski.

Harmonogram pikników wojskowych prezentuje się następująco: Czarna Białostocka (12.08), Hajnówka (13.08), Nowogród (14.08) i Łapy (15.08). W Czarnej Białostockiej odbędzie się pierwszy piknik, gdzie uczestnicy będą mieli okazję spotkać nie tylko przedstawicieli armii, ale również zawodników Jagiellonii Białystok – jak informuje ppłk Małgorzata Repnik, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku.

W ramach atrakcji przewidziano m.in. mecz piłki nożnej dla najmłodszych oraz trening z zawodnikami Jagiellonii Białystok. Dodatkowo, będzie można zobaczyć trening skoczków spadochronowych oraz poznać wiele ciekawostek dotyczących zawodu żołnierza – takich, które pozwolą dzieciom zrozumieć naturę tej profesji.

W Czarnej Białostockiej zostanie również zaprezentowany film „Karbala” na plenerowym pokazie „Kina Frontowego”, który odbędzie się o godzinie 18:00.

Piknik na stadionie miejskim w Czarnej Białostockiej potrwa od 12:00 do 18:00. W tym czasie uczestnicy będą mieli okazję podziwiać m.in. czołgi K2, kołowe transportery opancerzone Rosomak oraz wyrzutnię Langusta.