Piknik i Akcja Czysty Las organizowane przez Stowarzyszenie Okolica

Stowarzyszenie Okolica zaprasza na rodzinny piknik, którego jednym z głównych punktów programu będzie sprzątanie lasu. Wydarzenie to ma na celu nie tylko integrację społeczności, ale także edukację ekologiczną i troskę o najbliższe środowisko naturalne. Ponadto, dla miłośników spacerów przyrodniczych, organizatorzy przewidzieli poranny marsz z Adamem Zbyrytem.

Aktywności rozpoczną się o godzinie 11:00, kiedy to uczestnicy pikniku przystąpią do sprzątania terenu leśnego. Po godzinnym wysiłku, o 12:00 przewidziano czas na zabawę i relaks. W programie znajdą się różne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym niesamowite pokazy wielkich baniek mydlanych, rozbijanie piniat oraz spotkanie z behawiorystką – specjalistką od psiej psychologii. Wszystkim gościom będą również prezentowane informacje o planowanych pracach lub potencjalnych wycinkach w lesie Turczyńskim, które są planowane przez Nadleśnictwo Dojlidy.

Uczestnicy są zachęcani do przyjścia z własnymi kocami i koszyczkami piknikowymi – impreza jest przeznaczona dla całych rodzin i grup przyjaciół. Dodatkowo, dla osób chętnych do wcześniejszego rozpoczęcia dnia, proponowany jest spacer przyrodniczy pod przewodnictwem Adama Zbyryta. Start planowany jest na godzinę 8:30. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (ok. 20), konieczna jest wcześniejsza rejestracja.