Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej może być pochmurny

Już jutro przed nami pierwszy dzień wiosny kalendarzowej. 21 marca to data, na którą czekało wielu z nas. W końcu słońce, wyższa temperatura i pogodne warunki atmosferyczne zawitają do nas na dłużej. Jak się jednak okazuje, pogoda tego dnia nie będzie zbyt zachwycająca, a na niebie mogą pojawić się liczne chmury.

Pogoda na 21 marca, pierwszy dzień wiosny kalendarzowe.

W tym roku pierwszy dzień wiosny astronomicznej przypada dzień wcześniej niż pierwszy dzień wiosny kalendarzowej. O ile poniedziałek ma być w miarę ciepły, o tyle we wtorek nastąpi spadek temperatury, a także pojawią się opady deszczu.

Na termometrach we wtorek będziemy mogli zobaczyć maksymalnie 9 stopni Celsjusza. Z rana wilgotność powietrza wynosić będzie około 94%. Z każdą kolejną godziną ma spadać i o godzinie 16 ma wynosić 63%. Tego dnia zapowiadane są również opady deszczu, przede wszystkim w godzinach porannych. W godzinach wieczornych opadów deszczu już się nie przewiduje.

Niestety pierwszego dnia wiosny nie będziemy mogli zbytnio nacieszyć się słońcem. Miejmy jednak nadzieję, że w następnych dniach pogoda się poprawi i lada moment ujrzymy słoneczne dni.