Osiedlowe drogi w Białymstoku zostaną odśnieżone z użyciem dodatkowego sprzętu miejskich firm

Jako odpowiedź na trudne warunki pogodowe, w tym intensywne opady śniegu i silne wiatry, prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, zwołał w sobotę spotkanie Sztabu Kryzysowego. Rzeczniczka prezydenta miasta, Urszula Boublej, poinformowała w komunikacie, że jednym z postanowień było zastosowanie dodatkowego sprzętu do odśnieżania osiedlowych ulic od niedzieli. Sprzęt ten ma być dostarczony przez miejskie spółki.

Prezydent Truskolaski podkreślił w swych rozmowach z mediami, jak skomplikowana jest sytuacja. Zaznaczył konieczność utrzymania głównych dróg miasta w stanie przejezdnym oraz zadbania o drogi osiedlowe. Przy tym apelował do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zgodnie z komunikatem, Białystok do godziny 11:00 w sobotę był pokryty 7 cm śniegu, a spodziewane jest napływanie kolejnych 5 cm do godziny 21:00 tego samego dnia. Władze zapewniły, że firmy odpowiedzialne za odśnieżanie posiadają wystarczające zapasy soli do posypywania dróg. Informacje dotyczące tych zapasów są systematycznie monitorowane przez Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Cały czas trwają prace przy odśnieżaniu ulic, za które odpowiada 56 pługopiaskarek.

W komunikacie podkreślono, że przejezdność na głównych drogach jest utrzymana. Straż Miejska na bieżąco monitoruje proces odśnieżania.