Od dzisiaj zmieni się organizacja ruchu na ulicy Zwierzynieckiej w Białymstoku

Zmiana organizacji ruchu w Białymstoku, która będzie obowiązywać od dzisiaj, dnia 28 lutego, wprowadzona zostanie na ulicy Zwierzynieckiej oraz kilku innych, które do niej przylegają. Wszystko za sprawą rozpoczęcia kilku inwestycji, które rozpoczną się na poczet powstającej ścieżki rowerowej.

Nowa ścieżka rowerowa połączy kilka ulic

Roboty drogowe będą dotyczyć kilku ulic jednocześnie, co sprawi, że utrudnienia dotkną kierowców i pieszych zarówno na ulicy Zwierzynieckiej, jak i do niej przyległych. Rozpoczęcie tych prac pozwoli połączyć drogi rowerowe wzdłuż kilku ulic. Są to: Zwierzyniecka, Wesoła oraz Jerzego Waszyngtona.

Podsumowując, piesi oraz kierowcy muszą liczyć się z tym, że na ulicy Zwierzynieckiej od dnia 28 lutego od godziny 8:00 niedostępny będzie lewoskręt w stronę Politechniki Białostockiej, niedostępne będą piesze przejścia przy ulicach Wołodyjowskiego i Świerkowej. Ponadto przy ulicy Świerkowej niedostępny będzie pas do zawracania, a także z ulicy Świerkowej skręcić będzie można jedynie w prawo, w kierunku ulicy Zwierzynieckiej.

Warto dodać, że kierowcy oraz piesi powinni zachować szczególną ostrożność oraz z uwagą obserwować znaki drogowe.