Nadchodzący Festiwal Inny Wymiar

Zaplanowany na ten rok, Festiwal Inny Wymiar ma miejsce w Białymstoku. Czterodniowe wydarzenie, zaczynające się 24 sierpnia i kończące się 27 tego samego miesiąca, przyciąga tłumy różnorodnymi atrakcjami. Oferta to nie tylko koncerty muzyki na żywo, ale także bogata oferta warsztatów edukacyjnych, rozmowy i dyskusje na temat kultury, wyświetlane filmy o różnych tematykach, a także spacery po największych atrakcjach miasta.

Założony w 2007 roku, Festiwal Inny Wymiar od początku swojego powstania skupiał się na ukazywaniu bogatej wielokulturowości regionu Podlasie, a w szczególności miasta gospodarza – Białegostoku. W 2013 roku format wydarzenia uległ rewizji, wprowadzając nowy projekt pod nazwą Wschód Kultury. Ten projekt stanowił formę kulturalnej współpracy między trzema miastami Polski Wschodniej – Białymstokiem, Lublinem i Rzeszowem – oraz krajami Partnerstwa Wschodniego.

Festiwal Inny Wymiar jest platformą promowania idei dialogu i tolerancji w mieście o tak zróżnicowanym tle kulturowym jak Białystok. Przez wieki miasto to było domem dla wielu narodowości – Polaków, Rosjan, Białorusinów, Tatarów, Ukraińców, Litwinów, Żydów i Niemców – które współistniały ze sobą pokojowo.