Magda Umer, mistrzyni piosenki literackiej, zaprasza na koncert w "Nie Teatrze" w Białymstoku

Magda Umer, przez wielu uważana za mistrzynię interpretacji piosenki literackiej, zaprasza na swój koncert, który odbędzie się w nadchodzącą niedzielę w białostockim Nie Teatrze. Znana ze swojego niepowtarzalnego stylu łączenia słowa z muzyką, Umer zdobyła szerokie uznanie i popularność w latach siedemdziesiątych.

Umer jest ceniona za swoją umiejętność wprowadzania publiczności w stan muzycznej hipnozy. Jej wyjątkowa interpretacja i prezentacja utworów przyniosły jej miano Mistrzyni Mowy Polskiej, które otrzymała w 2005 roku.

Opowieści Magdy Umer o autorach piosenek, które wykonuje, jak i o jej własnym doświadczeniu życiowym od dawna zdobywają serca publiczności. Wybitna artystka ma dar sprawiania, że słuchacz czuje się blisko jej serca i duszy poprzez każde słowo i nutę.

Podczas nadchodzącego recitalu będziemy mieli okazję usłyszeć interpretacje utworów takich polskich twórców jak Wojciech Niżyński, Andrzej Woyciechowski, Andrzej Trzebiński, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Bronisław Brok, Halina Poświatowska, Wojciech Młynarski z muzyką Krzysztofa Knittla, Wojciech Trzciński, Jarosław Abramow, Zygmunt Konieczny, Seweryn Krajewski, Janusz Bogacki, Waldemar Kazanecki, Fred Buscaglione, Bułat Okudżawa oraz Jerzy Wasowski.