Białystok wprowadza innowacyjny program "Mieszkanie dla absolwenta"

Urząd Miejski w Białymstoku podał do publicznej wiadomości, że pierwsze osoby otrzymały pozytywną odpowiedź na aplikację w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta”. Pomimo tego, że decyzje o przyznaniu lokali już zapadły, konieczne jest poczekanie na fizyczne przekazanie mieszkań nowym najemcom.

Program ten powstał poprzez modyfikację uchwały dotyczącej zasad wynajmu lokali, które są częścią zasobu mieszkaniowego gminy Białystok. Radni miasta zaaprobowali go we wrześniu.

Białystok zamierza przeznaczyć do 93 komunalnych mieszkań, zlokalizowanych przy ulicy Depowej, na wynajem dla studentów ostatniego roku studiów z dobrymi ocenami lub absolwentów wyższych uczelni o podobnych osiągnięciach akademickich. Celem jest zatrzymanie tych osób w mieście lub przyciągnięcie nowych, poprzez oferowanie im dostępu do mieszkania na bardziej konkurencyjnych warunkach niż te dostępne na rynku komercyjnym, dostosowane do ich sytuacji finansowej.

Osoby zainteresowane mogą składać wnioski o udział w programie od 6 października. Do tej pory Urząd Miejski otrzymał 22 takie aplikacje.