Maciej Bortniczuk pożegna się z Jagiellonią Białystok

21-letni Maciej Bortniczuk nie będzie kontynuował swojej kariery w klubie Jagiellonia Białystok, gdyż jego umowa wygasa 30 czerwca i nie zostanie przedłużona. To kolejny, dziewiąty już gracz z wiosennego sezonu PKO Ekstraklasy, który odchodzi od drużyny ze stolicy regionu podlaskiego.

W ostatnim sezonie młody wychowanek Żółto-Czerwonych wystąpił na boisku dwanaście razy w barwach pierwszego zespołu Jagiellonii. Wśród jego osiągnięć znajduje się znakomita bramka strzelona z rzutu wolnego, która zapewniła awans drużynie w Pucharze Polski podczas meczu wyjazdowego przeciwko Odrze Opole (1:0 po dogrywce). W rozgrywkach PKO Ekstraklasy zdobył jedną bramkę, co przyczyniło się do remisu 1:1 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Podczas zawierania kontraktu z Jagiellonią, Bortniczuk był również wypożyczany do takich drużyn jak Olimpia Zambrów, Korona Kielce czy Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Jednak to w trzecioligowych rezerwach Żółto-Czerwonych osiągał większe sukcesy, zdobywając dziewięć goli w poprzednim sezonie.