Klepnął kobietę w pośladek. Odwołano naczelnika prewencji policji w Białymstoku

Natychmiastowe konsekwencje wyciągnięto przeciwko naczelnikowi prewencji policji w Białymstoku. Został on odwołany ze swojego stanowiska. Wszystko za sprawą incydentu, do którego doszło w środę, dnia 8 marca, a więc w Dzień Kobiet. Mężczyzna tego dnia posunął się za daleko i klepnął w pośladek jedną z kobiet.

Odwołanie naczelnika białostockiej prewencji policji

Informacja o odwołaniu naczelnika została już oficjalnie potwierdzona. Według wstępnych informacji, które są dostępne w opinii publicznej, naczelnik miał klepnąć w pośladek jedną z kobiet, która uczestniczyła na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet. Naruszył więc jej nietykalność cielesną. Tego dnia odbyło się specjalne spotkanie średniej kadry kierowniczej z policjantkami oraz pracownicami policji.

O całej sprawie zrobiło się bardzo głośno. Komendant wojewódzki zadecydował o odwołaniu naczelnika ze stanowiska. Jego obowiązki przejął zastępca, a naczelnik czeka na wynik postępowania dyscyplinarnego, które zostało już wszczęte. Na ten moment były już naczelnik będzie wciąż pracować, jednak od wtorku będzie wypełniał swoje obowiązki w innej jednostce policji.