Jak wybrać rzetelną firmę do montażu paneli fotowoltaicznych?

Wybór firmy montażowej to aspekt, na którym nie powinniśmy oszczędzać. Jakość oraz rzetelność montażu zaważy na efektywności i ewentualnej awaryjności naszych paneli fotowoltaicznych. Źle wykonany montaż może oznaczać ciągłe spadki w produkcji a nawet i pożar instalacji. Ostatnimi czasy, liczba chętnych na inwestycję w fotowoltaikę wciąż rośnie, a proporcjonalnie z popytem, rośnie też ilość podaży, czyli ekip oferujących fachowe usługi instalatorskie. Niestety, ale ilość nie zawsze idzie z jakością i nie każda z firm wykaże się pożądaną przez nas jakością i profesjonalizmem wykonywanej usługi.

Na czym polega praca firmy montażowej?

Zazwyczaj firmy zajmujące się sprzedażą paneli fotowoltaicznych oferują nam pełen pakiet usług, w tym też właśnie możliwość montażu przez własnych fachowców. Warto zwrócić uwagę jak wygląda pakiet takiej firmy, czyli wsparcie oferowane klientowi. Dobra firma poprowadzi kupującego już od samego etapu przygotowawczego, aż po opiekę pomontażową i gwarancję.

Na początku, specjaliści przeprowadzą tzw. audyt fotowoltaiczny, czyli ocena zapotrzebowania energii, kształt i położenie dachu, położenie dachu względem światła słonecznego oraz określenie niezbędnej ilości paneli. Następnie, przeanalizują oni wszystkie zebrane dane i przekażą je inżynierom, którzy zaprojektują instalację fotowoltaiczną skrojoną na miarę. W tej części prac nie ma mowy o błędach. Ewentualna pomyłka może zaważyć na spadku efektywności paneli, przez co instalacje w ogóle nie będzie dla nas opłacalna.

Warto zapamiętać, że etap projektowy jest bardzo ważny. To właśnie z przygotowanym projektem jesteśmy w stanie zdobyć pozwolenie na budowę i ubiegać się o dofinansowanie na panele.

Jeżeli cały proces montażu przebiegnie pomyślnie, a ekipa opuści już nasz dom, możemy liczyć na opiekę pomontażową ze strony firmy. Dobra firma nie zapomina o swoich dotychczasowych klientach, lecz będzie zajmowała się wszystkimi aspektami związanymi z konserwacją modułów. Podczas podpisywania jakichkolwiek umów, należy zwrócić uwagę na formularz gwarancyjny, czy i jak długo możemy liczyć na usługi serwisowe.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania firmy montażowej?

Na początku warto wyraźnie zaznaczyć, że absolutnie nie powinien być to wybór spontaniczny, ale spokojny i w pełni przemyślany. Rekomendowane jest przysiąść w wolnej chwili do komputera i osobiście wykonać rozeznanie na rynku. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę typu ‘’panele fotowoltaiczne Białystok’’ i przejrzeć zarówno listę dostępnych w okolicy firm, jak i opinie na ich temat.

Drugim źródłem informacji mogą być np. znajomi, sąsiedzi lub rodzina. W tym przypadku możesz liczyć na informacje z pierwszej ręki i dopytać o interesujące Cię szczegóły.

Kolejna ważna sprawa to kompetencje interesującej nas firmy. Koniecznie należy sprawdzić wszelkie certyfikaty, zezwolenia, szkolenia i inne dowody, świadczące o umiejętnościach i doświadczeniu w swoim fachu. Jeśli po takim researchu znajdziesz kilka firm, które przykuły Twoją uwagę, poproś je o ofertę i porównaj je ze sobą.

Dodatkowo, zwróć uwagę na zdjęcia lub opisy dotychczasowych realizacji wybranej firmy, czasami może to o niej wiele powiedzieć.

Czy w Białymstoku jest firma, której można powierzyć montaż paneli fotowoltaicznych?

Jak w każdym większym mieście, firmy oferujące instalacje fotowoltaiczne w Białymstoku nie mieszczą się na palcach dwóch rąk, dlatego należy poszukać takiej, która spełni wyżej wymienione aspekty. Po wykonanym rozeznaniu i analizie rynku, firmą która idealnie wpasuje się w ogólnie wyznaczone ramy rzetelnej ekipy to Solcity, która zajmuje się fotowoltaiką w Białymstoku. Podejmij przemyślany wybór i postaw na panele fotowoltaiczne, które będą efektywne, bezawaryjne i posłużą Ci przez długie lata.