Jagiellonia będzie mieć zawieszoną licencję?

Nowy sezon Ekstraklasy rusza już 15 lipca i z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że emocji nie powinno zabraknąć. Można wręcz powiedzieć, że emocje są już przed startem, czemu dowodzi choćby sytuacja Jagiellonii. Krótko mówiąc, nie można wykluczyć, że licencja klubu zostanie zawieszona!

O co chodzi?

Ma to związek, z tym że Jagiellonia cały czas nie przedstawiła warunków, na jakich będzie wynajmować stadion. Co więcej, licencję już można zawiesić, ponieważ klub na 30 dni przed startem rozgrywek nie przedstawił umowy. Z drugiej strony dotychczasowe ustalenia wygasają 30 czerwca, więc można przypuszczać, iż do końca miesiąca nie wydarzy się nic złego.

Niemniej nie możemy zapomnieć o tym, co się dzieje – brak nowej umowy wynika z tego, że nie mamy porozumienia w zakresie warunków wynajmu. Nowy prezes Jagiellonii (Wojciech Pertkiewicz) twierdzi, że dotychczasowe ustalenia są niekorzystne, natomiast miasto nie przyjmuje tego do wiadomości. Tak mamy impas, na którym tracą wszyscy.

W jaki sposób skończy się to zamieszanie? Czy dojdzie do porozumienia? Pytań nie brakuje i ten moment trudno mówić o jakichś odpowiedziach.

Wiadomości ze świata piłki nożnej znajdziesz także w tym serwisie.