Jak przestać jeść słodycze?

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi słodyczy. Rozpływające się w ustawach czekoladki, chrupiące batoniki, słodkie, przypominające smak dzieciństwa krówki… To wszystko powoduje, że ciężko się oprzeć i słodkości zjadane są w dużych ilościach. Co zrobić, aby ograniczyć słodycze? Czym je zastąpić?

Tętnice i pojawiające się w nich blaszki miażdżycowe to poważne obciążenie dla organizmu. Słabsze ukrwienie przedkłada się na osłabienie kondycji, a także na utrudnienia w pracy serca. Co gorsza, może ono też doprowadzić do zawału serca, a jak wiadomo – jest to zjawisko bardzo niebezpieczne dla organizmu.

Czym jest Cardipro?

Preparat Cardipro, jak działa? Jest to produkt, który przede wszystkim oddziałuje na blaszki miażdżycowe i w konsekwencji prowadzi do ich późniejszego rozpuszczenia. Zawarte w nim substancje czynne nie tylko uwalniają naczynia krwionośne, ale też regenerują je poprzez działanie „dobrego” cholesterolu. Wdrażając Cardipro będziesz mógł cieszyć się dużo lepszym samopoczuciem, stabilniejszą pracą serca i – co ważne – zaczniesz wreszcie cieszyć się życiem. Tak, Cardipro tabletki na serce to klucz do Twojego zdrowia.

Co jeszcze warto wiedzieć o Cardipro?

Co ważne, zalety Cardipro na tym się nie kończą. Preparat nie wymaga wdrażania męczącej diety i jeszcze bardziej wyczerpującej aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie – nadal możesz jeść co chcesz i nie obciążać w ten sposób swojego organizmu. Dzięki temu unikniesz wszystkich tych problemów zdrowotnych, na które cierpią osoby intensywnie się odchudzające.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące działania Cardipro, sprawdź co mówią na jego temat inne osoby. W przypadku preparatów takich jak Cardipro recenzja ze strony innych użytkowników ma zwykle wydźwięk pozytywny. Może ten argument przekona Cię, by włączyć ów preparat do swej diety?

Dlaczego warto ograniczyć słodycze?

Słodycze nie mogą być stałym dodatkiem do codziennej diety, ponieważ szybko pojawią się niemiłe konsekwencje. Produkty te składają się przede wszystkim z cukru i tłuszczu, dlatego przyczyniają się do odkładania tkanki tłuszczowej. To z kolei sprzyja nadwadze i zwiększa ryzyko pojawienia się wielu chorób, np. cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia. Słodycze są źródłem pustych kalorii, nie dostarczają wartościowych składników odżywczych.

Niestety rezygnacja ze słodyczy nie jest łatwa. Są ogólnodostępne, szybko dodają energii. Drożdżówki, batoniki czy czekoladki dla wielu osób zastępują posiłek, bo łatwiej jest kupić słodką bułkę, niż przygotować w domu drugie śniadanie. Słodycze są dla wielu osób sposobem na stres i rozładowanie napięcia. Koją, pozwalają choć na chwile zapomnieć o problemach. Są też zjadane z powodu nudy, przemęczenia czy źle skomponowanej diety. Bywa, że są antidotum na samotność. Czy jednak warto ryzykować zdrowie dla kolejnego pudełka czekoladek lub ptasiego mleczka? Może lepiej znaleźć metodę pozwalającą ograniczyć słodkie produkty?

Zdrowa dieta jako sposób na organicznie słodkości

Po słodycze często sięgają osoby, które żyją w biegu, nie mają czasu na gotowanie i przyrządzanie zdrowych posiłków. Aby ograniczyć ochotę na słodkie produkty, trzeba jeść 4-5 posiłków dziennie, bogatych w substancje odżywcze. Organizm, który otrzymuje wszystkie potrzebne minerały, witaminy i inne wartościowe składniki nie musi domagać się dodatkowej energii, ponieważ regularnie ją otrzymuje.

Do diety warto włączyć węglowodany złożone, obecne w pieczywie razowym, płatkach zbożowych i musli, ryżu brązowym, kaszach, makaronie razowym, które pomogą utrzymać stabilny poziom cukry, a tym samym ograniczą apetyt na słodkie przekąski.

Nie wszyscy są w stanie skomponować prawidłową dietę. Do tego potrzeby jest czas oraz wiedza na temat składu czy kaloryczności poszczególnych składników. Rozwiązaniem jest catering dietetyczny, czyli gotowe posiłki tworzone według oczekiwań klientów. W zależności od swoich potrzeb można zamówić posiłki całodniowe lub poszczególne dania. Dania przywożone są w pudełkach, mają odpowiednie porcje, wystarczy je tylko podgrzać. Catering dietetyczny w Białymstoku oferuje posiłki dopasowane do potrzeb danej osoby, z uwzględnieniem jej stanu zdrowia, kondycji czy efektu, jakie chce osiągnąć. Osoby, które korzystają z cateringu, nabierają zdrowych nawyków żywieniowych, uczą się jeść regularnie, a tym samym zmniejszają swoją ochotę na słodyczy.

Jak jeść mniej słodyczy?

Aby ograniczyć ochotę na słodkie przekąski, warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i zrozumieć, że nadmiar cukru może spowodować poważne kłopoty ze zdrowiem. Warto poznać kilka prostych zasad, dzięki którym rezygnacja z cukierków i czekoladek nie będzie bolesna.

  • Zdrowe zamienniki – w przypadku dużej ochoty na coś słodkiego, warto wybrać zdrowsze, słodkie zamienniki. Mogą to być np. suszone owoce, galaretki owocowe czy kawałek gorzkiej czekolady.
  • Małe porcje – aby zaspokoić ochotę na słodkie, wystarczy zjeść 1-2 kostki czekolady, a nie całą tabliczkę. Warto wybierać mini batoniki czy małe ciasteczka, zamiast tych w wersji maxi.
  • Wyznaczone dni na słodkości – warto wyznaczyć dni, w których jedzenie słodyczy będzie dowolne. Oczywiście nie chodzi, aby w tym czasie zjadać całą zawartość cukierni, ale wybrać sobie ulubiony batonik czy porcję lodów.
  • Aktywny tryb życia – wiele osób je słodycze z powodu nudy, na poprawę humoru. Warto zaleźć inny sposób, który pozwoli uwolnić endorfiny. Dla jednych może to być ulubiona aktywność na świeżym powietrzu, dla innych joga, czytanie, słuchanie ulubionej muzyki czy pielęgnacja ogródka. Ważne, aby zająć czymś głowę, a ochota na słodycze prawdopodobnie odejdzie.

Słodycze są dla ludzi, nie ma potrzeby całkowicie z nich rezygnować. Jedzone sporadycznie, na pewno nie zaszkodzą. Warto jednak pamiętać, że nie mogą być podstawą zdrowej diety. Należy znaleźć swój idealny sposób, a organicznie słodkości przestanie być problemem.