Interwencja Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku w obronie atakowanych nastolatków

Kiedy trzech młodocianych było celem napaści ze strony trojga nieznajomych, na scenę wkroczył przypadkowy przechodzień, który okazał się być inspektorem Kamil Borkowskim – Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku. Interweniując na miejscu zdarzenia, zatrzymał dwóch z agresywnych sprawców. Trzeci z mężczyzn został namierzony i zatrzymany przez dzielnicowych policjantów. Jak później ustalono, wszyscy podejrzani mieli na swoim koncie także inne przestępstwa, w tym kradzież samochodu.

Sytuacja miała miejsce w sobotnie popołudnie, kiedy to jeden z zaatakowanych nastolatków zwrócił się o pomoc do inspektora Borkowskiego, który akurat przechadzał się po centrum Białegostoku. Młody chłopiec wyraził obawy o swojego kolegę, którego w tym czasie szarpali nieznajomi.

Inspektor Kamil Borkowski, jako doświadczony funkcjonariusz i Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, natychmiast podjął interwencję, neutralizując dwóch z napastników. Wkrótce na miejsce zdarzenia dotarli także inni policjanci z oddziału patrolowego i wydziału prewencji.

Na podstawie zgromadzonych dowodów i przeprowadzonych rozmów, funkcjonariusze ustalili, że trójka mężczyzn nawiązała kontakt z grupą nastolatków, pytając ich o papierosy i telefony – jak podano w komunikacie opublikowanym na stronie podlaskiej policji.