Debata nad jakością życia w Białymstoku – radni oceniają działania prezydenta miasta

Według przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, Białystok staje się z każdym rokiem coraz lepszym miejscem do życia. Natomiast politycy Prawa i Sprawiedliwości zwracają uwagę na niewykonane inwestycje, niegospodarność oraz niesatysfakcjonującą politykę mieszkaniową. W rozmowie z prezydentem Białegostoku, Tadeuszem Truskolaskim, Polskie Radio Białystok poruszyło temat wotum zaufania oraz absolutorium dla prezydenta miasta.

W trakcie wywiadu dziennikarka Edyta Wołosik wspomniała o otrzymaniu przez prezydenta Truskolaskiego wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu na rok 2022. Przed głosowaniem odbyła się również prezentacja raportu o stanie miasta. Wołosik dopytywała, czy w przyszłorocznym raporcie zostanie uwzględnione ukończenie i oddanie do użytku miejskiej toalety.

Odpowiadając na pytanie, Tadeusz Truskolaski zwrócił uwagę na kwestię elektrowni w Ostrołęce, która została wybudowana i następnie zniszczona, mówiąc, że za jej wartość można by zbudować wiele toalet miejskich w całej Polsce.

Na zwróconą uwagę, że długość budowy miejskiej toalety wydaje się śmieszna, prezydent odpowiedział, że o ile ktoś chce się z tego śmiać, wynika to z przepisów dotyczących lokalizacji obiektów tego typu w miejscach objętych ochroną konserwatorską. Stwierdził również, że w porównaniu z innymi miastami Polski, Białystok powinien mieć większe tego rodzaju obiekty.