Gorący i suchy dzień w stolicy Podlasia – najwyższa temperatura roku

W środku tygodnia mieszkańcy stolicy województwa podlaskiego będą musieli przygotować się na upały oraz brak opadów, gdyż synoptycy nie przewidują żadnych deszczy. Chwilami na niebie zobaczyć będzie można jedynie niewielkie zachmurzenie, które będzie zakrywać jedynie od 20 do 30 procent powierzchni nieboskłonu. Przez dziewięć godzin słońce będzie świecić z pełną mocą, a wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 45 procent.

W ciągu dnia temperatura wzrośnie do aż 29°C, co będzie najwyższym wynikiem w tym roku. Noc przyniesie jednak ochłodzenie, z maksymalnym spadkiem odczytu termometrów do 17°C.

Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie słaby, osiągając średnią prędkość rzędu 7 km/h, ale czasami może się wzmóc nawet do 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie około 1017 hPa, a warunki biometeorologiczne mogą wpłynąć niekorzystnie na samopoczucie osób wrażliwych na takie zmiany.

Wschód słońca nastąpił dziś o godzinie 4:00, a astronomiczne południe obserwować będzie można o godzinie 12:29. Słońce zachodzić będzie o 20:58, co sprawia, że długość dnia wyniesie 16 godzin i 58 minut. Noc potrwa zaledwie 7 godzin i 2 minuty. Księżyc, aktualnie w fazie przybywającej, pojawił się na niebie o 6:30 rano, a zniknie dopiero o 23:41 wieczorem.