Debata na temat rozbudowy białostockiego lotniska Krywlany

Władze Miasta Białystok wyrażają zdanie, że nowa decyzja środowiskowa byłaby nieodzowna do przeprowadzenia jakichkolwiek dalszych działań związanych z rozbudową lotniska Krywlany. Radni, którzy sceptycznie oceniają działania prezydenta, przypisują mu zarzut niedopełnienia obowiązku odpowiedniego pilnowania terminów, które pozwoliłyby na efektywne „przedłużenie” aktualnej decyzji.

Temat ten pojawił się po konferencji prasowej radnych Rady Miasta Białystok z klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz interpelacji przewodniczącego tego klubu, Henryka Dębowskiego. W swojej interpelacji Dębowski zaapelował do prezydenta Tadeusza Truskolaskiego o wyjaśnienie, dlaczego nie został zachowany termin na przedłużenie ważności kluczowego dokumentu, który jest niezbędny do realizacji planowanej rozbudowy lotniska Krywlany (szczegóły: Krywlany znów odleciały. Radny obwinia prezydenta). Na te zarzuty odpowiedź formułuje Miasto Białystok.

– Zapewniamy, że Miasto Białystok sukcesywnie realizuje kolejne etapy rozwoju Lotniska Krywlany w Białymstoku – deklaruje Urszula Boublej, rzeczniczka magistratu miasta Białystok. – Od czerwca 2022 roku prowadzone są intensywne działania mające na celu przygotowanie projektów dokumentacyjnych oraz kosztorysów dla budowy terminala i hangaru wraz z całą niezbędną infrastrukturą.