Jarosław Kubicki przechodzi z Lechii Gdańsk do Jagiellonii Białystok

W poniedziałek Jarosław Kubicki, pomocnik Lechii Gdańsk, doszedł do porozumienia ze swoim dotychczasowym klubem i rozwiązał z nim umowę. Mimo opuszczenia drużyny z Gdańska nie zamierza jednak odchodzić z ekstraklasy. Oczekuje się, że wkrótce podpisze kontrakt z Jagiellonią Białystok.

Kubicki, lat 27, spędził pięć pełnych sezonów w barwach Lechii. Dołączył do gdańskiego klubu na zaproszenie Piotra Stokowca, pochodząc z Zagłębia Lubin. Wspólnie odnieśli sukcesy zdobywając Puchar Polski i Superpuchar. Następnie jednak nastąpił okres degradacji – trener został zwolniony, a klub z Kubickim w składzie doznał szokującego upadku do 1 ligi.

Pomocnik przez całe swoje zawodowe życie był związany tylko z dwoma klubami, co jest dowodem na to, jak bardzo ceni stabilność. Teraz, przechodząc do Jagiellonii Białystok, będzie rywalizować o miejsce w składzie z takimi zawodnikami jak Taras Romanczuk, Nene czy Michal Sacek.

Jagiellonia Białystok obecnie przebywa na obozie w Kępie koło Sochocina. W planach na wtorek mają sparingowy mecz z Motorem Lublin, beniaminkiem 1 ligi. Mecz ten odbędzie się bez udziału nowo nabytego Kubickiego.

Pierwszy oficjalny występ Kubickiego w nowym klubie prawdopodobnie nastąpi podczas meczu kontrolnego przeciwko Polonii Warszawa, który jest zaplanowany na 7 lipca.