Białystok: Dalszy ciąg remontu alei 1000-lecia Państwa Polskiego

Ważna informacja dla wszystkich tych, którzy podróżują aleją 1000-lecia Państwa Polskiego – zmienia się organizacja ruchu. Oczywiście fakt ten ma przełożenie na pojawienie się utrudnień.

Praca od samego rana

Postanowiono, że prace rozpoczną się od samego rana. Prace dotyczą odcinka od terenu kolejowego (ulica Poleska) do skrzyżowania z ulicą Wileńską. Ponadto możemy mówić o nowej drodze dwukierunkowej – chodzi o jazdę ulicą Poleską do skrzyżowania z ulicą Radzymińską i Bitwy Białostockiej. Ruch odbywa się od strony rzeki białej. Podróż na Kombatantów lub Sokólską oznacza poruszanie się drogą jednokierunkową. Co więcej, również można mówić o nowości. Ważny jest też odcinek, który zaczyna się około 200 metrów za skrzyżowaniem Kombatantów z Sokólską – jednokierunkowy ruch zostanie przeniesiony na jezdnię od strony bloków.

Zmiany mogą wydawać się dość mocno uciążliwe, wszak przebudowa alei 1000-lecia Państwa Polskiego trwa od marca tego roku. Prace będą jeszcze trwać i to długojeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to remont zakończy się w listopadzie. Z drugiej strony warto pamiętać, że sporo prac już za nami.