Adwentowy kalendarz miejski, koncerty i karuzele: Białostocki Jarmark Świąteczny zaprasza na zabawę do 23 grudnia

W sobotnie popołudnie w centrum Białegostoku rozpoczął się Białostocki Jarmark Świąteczny, oferując mieszkańcom i gościom miasta wiele atrakcji. Wśród nich znajdują się zakupy świąteczne, koncerty, zabawa z adwentowym kalendarzem miejskim, karuzele oraz ślizgawka syntetyczna.

Aż do 23 grudnia, na terenie jarmarku rozmieszczono 40 stoisk, które oferują różnorodne produkty lokalnych rękodzielników. Można tam znaleźć nie tylko pomysły na prezenty, ale także lokalne wędliny, ciasta czy miody. Ponadto stoiska zapewniają możliwość spożycia ciepłego posiłku lub napoju, posłuchania muzyki oraz zrobienia świątecznych zdjęć. Dodatkową atrakcją są warsztaty z przygotowywania pierników i upcyklingu.

Jarmark ma na celu umilić czas przedświąteczny mieszkańcom i gościom miasta, wprowadzając ich w radosną atmosferę Bożego Narodzenia. Spacer po jarmarku pośród licznych dekoracji świetlnych to doskonała okazja do poczucia magii świąt.

Tegoroczny Jarmark Świąteczny jest większy i bardziej okazały niż w latach poprzednich. „Cieszę się, że zdecydowaliśmy się przemodelować jarmark, by stworzyć miejsce, które będzie przypominało jarmarki zachodniej Europy. Myślę, że udało nam się to osiągnąć” – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku podczas otwarcia jarmarku.