Starsze psy ze schroniska w Białymstoku znalazły domy dzięki akcji #adoptujseniora

Podczas listopadowego eventu o nazwie „#adoptujseniora nim będzie za późno”, zorganizowanym przez białostockie schronisko dla zwierząt „Dolina Dolistówki”, kilka psów w starszym wieku otrzymało szansę na nowe życie. Celem inicjatywy było przyciągnięcie uwagi do położenia seniorów wśród czworonogów oraz promowanie ich adopcji.

Schronisko dla Zwierząt „Dolina Dolistówki” w Białymstoku poświęciło cały miesiąc listopad na organizację i promocję wydarzenia „#adoptujseniora nim będzie za późno”. To była kampania tworzona z wielkim zaangażowaniem przez wolontariuszy schroniska, którzy pragnęli zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby psów w podeszłym wieku i inspirować do ich adopcji. Wolontariusze podjęli liczne działania mające na celu edukację społeczeństwa na temat sytuacji starszych psów pod ich opieką.

„Nasza akcja odniosła duży sukces. Przede wszystkim dzięki niezmordowanej pracy i determinacji naszych wolontariuszy, którzy wsparli naszą misję popularyzacji adopcji starszych psów. Ich wysiłek przyniósł efekty” – podsumowała wydarzenie dla PAP dyrektorka schroniska w Białymstoku, Anna Jaroszewicz.