Tragiczne zdarzenie w Białymstoku: śledztwo dotyczące śmierci 24-latka

W jednym z białostockich zdarzeń, 24-letni mężczyzna próbował zatrzymać samochody przebiegając między nimi na ulicy. Na miejsce wezwano policję. Niestety, podczas interwencji młodzieniec stracił przytomność i życie. Śledztwo prowadzone było przez Prokuraturę w Białymstoku, a jego celem było ustalenie, czy funkcjonariusze przekroczyli swoje uprawnienia, nie dopełnili obowiązków służbowych oraz czy są odpowiedzialni za nieumyślne spowodowanie śmierci tego mężczyzny. Sprawa została ostatecznie przekazana do prokuratury w sąsiednim województwie, która oczekuje na wyniki sekcji zwłok.

Medyczny ekspert z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przeprowadził badanie sekcyjne na ciele zmarłego. W trakcie tego badania pobrano próbki na potrzeby analiz toksykologicznych oraz histopatologicznych. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce ma nadzieję na otrzymanie wyników tych badań oraz opinię biegłego, co pozwoli wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, poinformowała o tym w swoim mailu.

Wszystkie elementy sprawy są dokładnie analizowane, aby ustalić faktyczne przyczyny utraty życia przez 24-latka. Dalsze prowadzenie śledztwa będzie kluczowe dla wyjaśnienia, czy doszło do nieprawidłowości ze strony funkcjonariuszy policji, którzy interweniowali podczas incydentu na ulicy w Białymstoku. Wyniki sekcji oraz opinia biegłego będą istotne dla dalszych działań podejmowanych przez prokuraturę w odniesieniu do sprawy.