Schronisko "Dolina Dolistówki" w Białymstoku organizuje plenerowe spotkanie z psami szukającymi domu

Schronisko dla zwierząt „Dolina Dolistówki” z Białegostoku powraca z kolejną inicjatywą skierowaną do społeczności lokalnej. Ten raz, zaprasza mieszkańców miasta i okolic na wydarzenie plenerowe, gdzie będą mogli poznać podopiecznych tej instytucji.

W najbliższą niedzielę, pomiędzy 10:30 a 14:00, w malowniczych ogrodach Pałacu Branickich odbędzie się spotkanie z psami. Celem tego wydarzenia jest przedstawienie czworonogów, które obecnie przebywają w schronisku i szukają nowych, pełnych miłości domów, gdzie będą mogły spędzić resztę swojego życia.

Podczas pikniku organizowanego przez schronisko, wolontariusze będą mieli okazję opowiedzieć o swoich podopiecznych. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się więcej o psach, otrzymają porady dotyczące adopcji oraz poznają wszelkie warunki związane z procesem adopcyjnym.

W ramach wydarzenia odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o nazwie „Psyjaciel jak z obrazka”. Zadanie uczestników polegało na stworzeniu rysunku swojego ulubionego psa z „Doliny Dolistówki”. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 160 prac.

Organizatorzy wydarzenia apelują do wszystkich chętnych o przynoszenie pipet, które służą do zabezpieczania zwierząt przed kleszczami. Dodatkowo, zachęcają do przekazywania specjalistycznej karmy dla psów.