Proces 24-latka oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem narkotyków rozpoczęty w Białymstoku

Nadszedł piątek, kiedy to przestępstwo 24-letniego mężczyzny stało się przedmiotem rozprawy sądowej w Sądzie Rejonowym w Białymstoku. Młody człowiek usłyszał zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych, będąc po użyciu substancji odurzających. Chociaż przyznaje się do posiadania narkotyków i bycia sprawcą wypadku, zaprzecza, że był pod ich wpływem.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce wieczorem 12 grudnia 2023 roku na ulicy Wierzbowej w Białymstoku. Ofiarą stał się 59-letni przechodzień, który postanowił skorzystać z oznakowanego przejścia dla pieszych.

Prokuratura w swojej argumentacji oskarża 24-latka o celowe łamanie przepisów bezpieczeństwa drogowego i nieumyślne spowodowanie tego katastrofalnego incydentu po zażyciu substancji działającej podobnie do alkoholu. Wszystko to zostało uwzględnione w akcie oskarżenia. Obrażenia ciała przechodnia były skrajnie poważne, co ostatecznie doprowadziło do jego śmierci.

Podczas rozprawy w sądzie, oskarżony 24-latek przyznał się do posiadania narkotyków i spowodowania wypadku. Jednakże nie potwierdził, że był pod wpływem substancji odurzających w momencie zdarzenia. Wyraził jedynie głęboki żal z powodu zaistniałej sytuacji i odmówił składania dodatkowych wyjaśnień.