Okradziony przez internet – mieszkaniec Białegostoku traci 4 tysiące złotych

Mieszkaniec Białegostoku, 38-letni mężczyzna, stał się celem oszustów internetowych. Pokrzywdzony oferował na portalu z ogłoszeniami sprzedaż stelaża motocyklowego za kwotę 200 złotych. Niestety, zaufanie do potencjalnego klienta kosztowało go znacznie więcej niż oczekiwaną kwotę ze sprzedaży.

Klient, który wykazał zainteresowanie ofertą, skontaktował się z 38-latkiem poprzez wiadomość e-mail. W treści wiadomości znajdował się link, który miał umożliwić pokrzywdzonemu logowanie do swojego konta bankowego w celu potwierdzenia transakcji i odbioru zapłaty. Szybsze sfinalizowanie transakcji miało być głównym celem tego działania, jednak w rzeczywistości okazało się to być pułapką.

Po kliknięciu w wysłany link, mężczyzna zalogował się na swoje konto bankowe, podając przy tym swoje dane logowania – login i hasło. To dało cyberprzestępcom dostęp do wszystkich niezbędnych informacji, aby opróżnić konto 38-latka. Gdy mężczyzna zrealizował operację finansową, spostrzegł, że z jego rachunku bankowego zniknęła suma 4 tysięcy złotych. Po zrozumieniu sytuacji, postanowił zgłosić to na policję.

Służby policyjne w Białymstoku apelują do mieszkańców miasta o rozwagę podczas realizacji transakcji finansowych w sieci. To nie pierwszy przypadek takiego oszustwa i prawdopodobnie nie jest ostatni.