Jagiellonia zakontraktowała nowego zawodnika

Mateusz Wyjadłowski

Mateusz Wyjadłowski to kolejny zawodnik, który zasili szeregi Dumy Podlasia w przyszłym sezonie.

Wyjadłowski przyszłością Jagiellonii?

20-letni zawodnik przebywał na obozie Jagiellonii w Uniejowie. Jego postawa najwyraźniej spodobała się władzom klubu na tyle, że postanowili zakontraktować młodego piłkarza. Zawodnik podpisał z zespołem trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Młody gracz otrzymał koszulkę z numerem 32 na plecach.

Mateusz Wyjadłowski w ostatnim czasie grał w II-ligowej Garbarni Kraków. W klubie tym zaliczył 31 występów, w których 2 razy wpisywał się na listę strzelców i 3 razy wykonywał kluczowe podania. Młody piłkarz wychowywał się w krakowskiej Wiśle a następnie grał na poziomie III ligi w barwach Soły Oświęcim.

„Pierwszy raz wyjeżdżam aż tak daleko od Krakowa. Na całe szczęście na mojej drodze spotkałem Krzyśka Toporkiewicza, z którym swego czasu grałem w reprezentacji Małopolski. Pomógł mi w prowadzeniu się do zespołu. Ekstraklasa to oczywiście znacznie wyższy poziom niż II liga. Zauważyłem to już podczas pierwszych treningów. W najbliższym czasie, chcę wkupić się do drużyny moimi piłkarskimi umiejętnościami.” – powiedział młody gracz.

Przeczytaj również:

Kluczowi zawodnicy zostają w Wigrach

Sobczak nowym snajperem Dumy Podlasia