Jagiellonia wspiera niepełnosprawnych kibiców

Jagiellonia i fundacja STS (Sport Twoją Szansą) prowadzą licytację koszulek, w których białostoczanie zagrali z Lechem Poznań. Dla niezorientowanych – był to mecz, w którym Lech obchodził setne urodziny. Co więcej, oba kluby zagrały w strojach retro.

Dla Białostockiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych (BKKN)

Uzyskane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie Białostockiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych (BKKN). Przez wsparcie należy rozumieć zebranie środków na organizację wyjazdu do Łęcznej.

Łęczna to miasto, w którym Jagiellonia zakończy tegoroczny sezon. Ambasadorem akcji został Ivan Runje – piłkarz ten pochodzi z Chorwacji i jest w Białymstoku już od prawie sześciu lat. Warto też podkreślić, że piłkarz ten będzie towarzyszył podopiecznym BKKN. Towarzystwo Chorwata ma związek, z tym że Runje na pewno nie zagra w tym sezonie (powodem poważna kontuzja kolana).

Licytacja będzie trwała do 14 kwietnia, także jest jeszcze czas, aby wesprzeć kibiców i wylicytować jedną ze specjalnych koszulek. Można też powiedzieć, że to nie wszystko – do każdej koszulki jest prezent w postaci oryginalnego certyfikatu z podpisami piłkarzy.