Dwójka złodziei z Białegostoku na celowniku policji: Ich łupem padły buty, alkohol i zanęty na ryby

Przedstawiciele białostockiej policji poinformowali o zatrzymaniu dwóch osób, które są podejrzane o dokonanie kradzieży z włamaniem do dwóch piwnic. Złodzieje nie wybrali swojego łupu przypadkowo – ich zdobycz stanowiły głównie buty, różne rodzaje alkohol, a także plecak wypełniony zanętami na ryby. Nietypowym elementem ich łupu okazał się płyn do spryskiwaczy. Właściciele oszacowali straty na ponad 3 tysiące złotych. 33-letnia kobieta musiała stawić czoła dwóm zarzutom kradzieży z włamaniem, a jej męski partner został obciążony dodatkowo dwoma zarzutami kradzieży.

Zdarzenie miało miejsce na początku października, kiedy to do komendy zgłoszono kradzież z włamaniem do dwóch piwnic na osiedlu Piasta. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się alkohol, obuwie oraz plecak pełen przynęt dla ryb, ale także płyn do spryskiwaczy. Łączna wartość skradzionych dóbr wynosiła, według szacunków poszkodowanych, ponad 3 tysiące złotych. Sprawą zajął się zespół policjantów specjalizujących się w zwalczaniu przestępstw przeciwko mieniu. Dzięki ich staraniom udało się ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców – 33-letniego mieszkańca Białegostoku i jego rówieśniczkę. Para została schwytana we własnym domu.

Dodatkowo, mężczyzna jest podejrzewany o kradzież perfum z białostockich drogerii w okresie od końca października do początku listopada. Jego partnerka została oskarżona o dwie kradzieże z włamaniem, natomiast mężczyzna musiał stawić czoła czterem zarzutom – dwóm za kradzież z włamaniem i dwóm za kradzież. W efekcie, 33-latek został umieszczony w areszcie policyjnym. Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.