Dwóch mężczyzn zatrzymanych w sprawie oszustw mieszkaniowych

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o oszustwa związane ze sprzedażą mieszkań spółdzielczych. Mowa o dwóch mężczyznach, pierwszy z nich jest w wieku 46 lat, a drugi w wieku 47 lat.

Nieuczciwe działania mężczyzn przy sprzedaży mieszkań spółdzielczych

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję, ponieważ przy sprzedaży mieszkań spółdzielczych oddali się nieuczciwym zagrywkom. Według wstępnych ustaleń policji wiadomo, że mieli oni pobierać zaliczki od osób, które wyraziły wstępne zainteresowanie nabyciem nieruchomości. Następnie po otrzymaniu zaliczki, natychmiastowo ucinali oni kontakt z zainteresowanymi. Obydwóm mężczyznom zostały już przedstawione zarzuty oszustwa w związku z czynami, których się dopuścili. Obaj trafili już do aresztu, gdzie na początku spędzą tam 3 miesiące.

Policjanci z Białegostoku wpadli na trop oszustów. Ich podejrzenia okazały się trafne, a dowodem w sprawie są m.in. nagrania z monitoringu. Mężczyźnie w wieku 46 lat grozi do 8 lat więzienia. Z kolei 47-latek może usłyszeć większy o połowę wyrok, ponieważ w jego przypadku będzie to już recydywa.

Policja zaznacza, że sprawa jest rozwojowa. O kontakt z policją proszone są osoby, które mogły również zostać poszkodowane w tym procederze.