Bogdan Zając nowym trenerem Jagiellonii

Nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok został Bogdan Zając. 47-letni szkoleniowiec związał się rocznym kontraktem, w którym jest opcja przedłużenia pracy o kolejny rok.

Następca Iwajło Petewa

Jagiellonia bardzo szybko znalazła następcę Iwajło Petewa – jest to oczywiście związane, z tym że już niedługo początek nowego sezonu.

Można przypuszczać, że wiele osób zadaje sobie pytanie, czego spodziewać się po nowym szkoleniowcu białostoczan? Bogdan Zając na ławce trenerskiej to znak zapytania – praca w Jagiellonii to dla 47-latka debiut w roli pierwszego szkoleniowca.

Zając trenerskiego fachu uczył się od Adama Nawałki i można powiedzieć, że był jego takim wiecznym asystentem. Obaj panowie współpracowali ze sobą choćby w reprezentacji Polski. Podpisanie kontraktu z Jagiellonią świadczy o tym, że 47-latek w końcu chce spróbować sił jako pierwszy trener. Oficjalny debiut Bogdana Zając już niedługo, bo 13 sierpnia – właśnie wtedy rozpocznie się 1/32 finału Pucharu Polski. Rywalem białostoczan będzie zespół Górnika Zabrze i to właśnie zespół z Zabrza jest gospodarzem tego spotkania.

Wraz z przyjściem nowego trenera, pojawiły się jeszcze trzy osoby – Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Gerard Juszczak (asystent trenera, analityk) i Stanisław Gadziński (trener przygotowania motorycznego).