Ostatnie dni przyniosły przełomowe działania policji w regionie, które zaowocowały zatrzymaniem aż siedmiu poszukiwanych osób. Wśród zatrzymanych znalazł się 24-letni mężczyzna, który wpadł w ręce funkcjonariuszy z Choroszczy. Został skazany na półroczną karę pozbawienia wolności za przestępstwo o charakterze seksualnym.
Zatrzymanie w Choroszczy
Młody mężczyzna, poszukiwany przez sąd rejonowy w Łomży, został zatrzymany w jednym z domów na terenie gminy Choroszcz. Funkcjonariusze z miejscowego posterunku ustalili jego miejsce pobytu i dokonali skutecznego zatrzymania. Obecnie przebywa on w areszcie, gdzie ma odbyć karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Niealimentacja i skuteczność policji
W ramach tej samej akcji, kryminalni z komisariatu w Wasilkowie zatrzymali 61-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany za unikanie obowiązku alimentacyjnego, co skutkowało wyrokiem 6 miesięcy więzienia. Kolejny przypadek dotyczył 45-latka, który został zatrzymany na Dojlidach Górnych przez policjantów z białostockiej jednostki. Również on miał odbyć karę więzienia za podobne przewinienie, choć w jego przypadku wyrok wynosił 3 miesiące.
Ostatni zatrzymani
Pozostałe cztery osoby, które wpadły w ręce policji, miały wyroki sięgające od kilku dni zastępczej kary aresztu do 3 miesięcy więzienia. Skuteczne działania policji w regionie pokazują ich zaangażowanie i determinację w poszukiwaniu osób unikających wymiaru sprawiedliwości.
