15. edycja Festiwalu upamiętniającego twórczość Łucji Prus w Białymstoku

Nadchodzi jubileuszowa, 15. odsłona Festiwalu dedykowanego dorobkowi Łucji Prus – białostockiej piosenkarki, którego program zawiera także utwory innych cenionych i debiutujących twórców piosenki literackiej. Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w 2008 roku, z inicjatywy Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

Przez trzy dni konkursu uczestnicy będą prezentować swoje umiejętności przed jury składającym się z Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla, Nuli Stankiewicz i Jana Wołka. Konkurs adresowany jest do uczniów i studentów szkół artystycznych, ale również do osób niezwiązanych zawodowo z estradą, którzy ukończyli 16 lat. W rywalizacji mogą wziąć udział soliści oraz duety.

Aby zgłosić swój udział w konkursie, należy wysłać formularz zgłoszeniowy oraz nagrania audio dwóch utworów. Rejestracja uczestników trwa do 13 sierpnia bieżącego roku.

Festiwal odbędzie się od 29 września do 1 października 2023 roku w Kinie Ton, mieszczącym się w Białymstoku. To nie tylko okazja do uczczenia pamięci utalentowanej Łucji Prus, ale także świetna możliwość zaprezentowania swoich zdolności oraz odkrycia nowych talentów w dziedzinie piosenki literackiej.