Pranie tapicerki welurowej- jak można się za to zabrać?

Pranie tapicerki samochodowej zalicza się do jednego z tych zabiegów, który z biegiem czasu staje się absolutnie niezbędny. Tapicerka w samochodzie co prawda może być wykonana z przeróżnych materiałów. Jednak obecnie najczęściej spotyka się modele welurowe. Nie da się ukryć, że welur uznawany jest za materiał o ponadprzeciętnej wytrzymałości i odporności. Niemniej intensywne użytkowanie może doprowadzić do jego zabrudzeń, a finalnie także i do zniszczenia. Wobec tego jak zabrać się za pranie tapicerki welurowej?

Pranie tapicerki welurowej- co warto wiedzieć?

Welur jest materiałem, który niestety dość szybko absorbuje wszelakie zanieczyszczenia oraz kurz. Nie da się ukryć, że tapicerka z niego wykonana z całą pewnością prezentuje się niezwykle efektownie, jednak sprawia również wiele problemów, jeśli chodzi o utrzymanie jej w pełnej czystości. Jednak kierowcy prędzej czy później, będą musieli poświęcić czas na jej czyszczenie. Nagromadzone we wnętrzu roztocza i kurz, mogą być jedną z głównych przyczyn powstawania reakcji alergicznych. Wobec tego na samym wstępie, trzeba będzie się wyposażyć w:

  • specjalistyczną piankę piorącą- musi być to produkt dedykowany czyszczeniu tapicerki welurowej;
  • zestaw miękkich ściereczek lub szczotka z miękkim włosiem;
  • odkurzacz samochodowy

Tak naprawdę środki piorące nie są drogie i można dostać je na większości stacji benzynowych. Jednak ważne jest to, by zamiast ceny, zwrócić uwagę na jakość. To ona będzie najważniejsza i może być gwarancją sukcesu lub porażki. Co więcej ręczne pranie tapicerki welurowej nie zawsze musi zakończyć się uzyskaniem pożądanego efektu. Niekiedy bowiem wymagane są bardziej zaawansowane techniki i narzędzia, by można było dotrzeć w znacznie głębsze warstwy materiału. To właśnie tam najczęściej wnikają chorobotwórcze drobnoustroje. Welur jest także materiałem, który zwykle wymaga profesjonalnego odświeżenia i odnowienia. Tylko wtedy będzie się on wstanie prezentować w imponujący sposób i rzeczywiście będzie zdobił wnętrze pojazdu.

Pranie tapicerki welurowej u profesjonalistów

Jeśli kierowcom rzeczywiście zależy na tym, by ich tapicerka welurowa prezentowała się zachwycająco, to warto zdecydować się na wizytę w profesjonalnym zakładzie, który oferuje usługi związane z auto detailingiem jak np. autoklinika.bialystok.pl. Z rodzajem usług jakie zakład ten oferuje, można zapoznać się na tej stronie: https://autoklinika.bialystok.pl/myjnia/pranie-tapicerki/. Dlaczego warto na postawić na specjalistów z autoklinika.bialystok.pl? Z prostego powodu. Jest to zespół doświadczonych fachowców, którzy znają tapicerki jak nikt inny. Posiadają oni szereg narzędzi i preparatów, które wyczyszczą doskonale każdą tapicerkę, bez względu na materiał, z którego została ona wykonana. Co więcej, w przypadku tapicerki welurowej, pozbędą się oni z jej włókien kurzu czy innych drobinek, które mogą doprowadzić do powstania alergii. Car detailing przeprowadzony przez profesjonalistów, da o wiele lepsze efekty, niż można się tego spodziewać.