Walka z nielegalnym hazardem na Podlasiu – przegląd wiadomości

Działające w Białymstoku i na Podlasiu służby od lat toczą nieustanna wojnę z nielegalnym podziemiem hazardowym. Mają w tym względzie większe i mniejsze sukcesy. Przyjrzyjmy się więc ich osiągnięciom na tym podlaskim froncie walki.

Siemiatycze, grudzień 2018

Zimą 2018 roku białostocka Krajowa Administracja Skarbowa podczas kontroli dwóch lokali w Siemiatyczach przejęła 6 nielegalnie działających automatów do gier hazardowych. Oba lokale wyglądały na pierwszy rzut oka profesjonalnie i oficjalnie ze względu na rozbudowany system zabezpieczeń, monitoringu oraz weryfikacji klientów. Wejście do obiektów było zabezpieczone elektrozamkami, co miało pozwolić organizatorom na wpuszczanie tylko uprzednio zweryfikowanych osób. Właścicielom i organizatorom nielegalnego procederu postawiono zarzuty i nałożono przewidzianą w kodeksie karę grzywny.

Nowogród i Wysokie Mazowieckie, styczeń 2019

Początek roku 2019 przyniósł kolejne warte odnotowania sukcesy. Tym razem odnotowali go funkcjonariusze z łomżańskiej Służby Celno – Skarbowej podczas kontroli w dwóch lokalach, co do których istniało podejrzenie o nielegalny hazard. W lokalu w Nowogrodzie odkryto 3 nielegalne urządzenia. Kolejne 4 maszyny wykryto też w tym samym czasie kontroli lokalu w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Tutaj podobnie jak w Siemiatyczach istniał zaawansowany system monitoringu oraz weryfikacji klientów. W obu przypadkach organizatorom postawiono odpowiednie zarzuty i nałożono karę grzywny.

Łomża, Zambrów i Grajewo, marzec 2019

Marzec przyniósł służbom z podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego trzy pokaźne sukcesy. Łącznie ich efektem było zabezpieczenie aż 12 nielegalnych maszyn działających w Łomży, Zambrowie i Grajewie. W każdym z trzech kontrolowanych miejsc już wcześniej zachodziły podejrzenia o prowadzenie nielegalnego hazardu. Przeprowadzone akcje potwierdziły te przypuszczenia. W lokalu w Łomży zabezpieczono 6 działających maszyn oraz gotówkę przeznaczoną na wypłatę wygranych. Drugie tyle automatów odkryto w Grajewie i Zambrowie. Obie tamtejsze lokalizacje zabezpieczone zostały monitoringiem i profesjonalnym systemem weryfikacji klientów.

Ponieważ zajęte 6 automatów było marki Futura, które nie są de facto urządzeniami losowymi, a opierają się na konkursie matematycznym to okazało się, że nie podlegają one pod ustawowy zakaz. Spółka, do której należy 6 zatrzymanych urządzeń po akcji podjęła działania prawne w celu stwierdzenia, że konfiskata jej maszyn była bezzasadna i bezprawna.

Dobrzyniewo Duże, kwiecień 2019

I kolejny sukces w walce z podziemiem hazardowym. Tym razem funkcjonariuszom białostockiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz lokalnej policji wykryli podczas kolejnej kontroli 7 nielicencjonowanych urządzeń. W lokalu zabezpieczono 4 gotowe do użycia automaty i jedno nie podłączone tego samego typu. Ostatnie 2 odnaleziono w kamperze, który zaparkowany był na posesji.

Zambrów i Wysokie Mazowieckie, maj 2019

Wiosna 2019 roku była czasem intensywnej pracy dla podlaskich służb walczących z nielegalnym hazardem. Łomżyńscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej najpierw w Wysokim Mazowieckiem zarekwirowali 4 nielegalne maszyny, później zaś kolejne 2 znaleźli z lokalu na posesji w Zambrowie. W tym momencie liczba łączna zatrzymanych automatów od początku 2019 roku wyniosła 46 egzemplarzy.

Łomża i Ciechanowiec, listopad 2019

Jesienią funkcjonariusze podlaskiej krajowej Administracji Skarbowej odnotowali iście spektakularny sukces. W 4 lokalach w Łomży i Ciechanowcu zlokalizowano i zatrzymano łącznie aż 18 maszyn nie posiadających licencji. W odwiedzonych pomieszczeniach odkryto też zgromadzona gotówkę w kwocie 10 tysięcy złotych przeznaczoną na ewentualne wygrane. Tutaj również zainstalowany był system monitoringu i weryfikacji potencjalnych klientów.

Łomża, luty 2020

W nowy 2020 rok walka z nielegalnym hazardem weszła z przytupem. Już w lutym zlikwidowany został nielicencjonowany salon gier w Łomży, a wraz z nim funkcjonariusze białostockiej Izby Administracji Skarbowej zarekwirowali 3 nielicencjonowane urządzenia.

Wysokie Mazowieckie, marzec 2020

Już w marcu przestał działać kolejny nielicencjonowany salon gier. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Łomży podczas jednej z kontroli w Wysokiem Mazowieckiem zabezpieczyli 3 nielegalne automaty oraz 2 zestawy komputerowe. Organizatorom grożą zgodnie z obowiązującymi regulacjami sankcje karne i skarbowe.

Łomża, kwiecień 2020

Kolejny miesiąc i kolejny duży sukces. Tym razem KAS podczas kontroli w lokalu na terenie Łomży zatrzymał aż 5 działających nielegalnie urządzeń do gier hazardowych. Sprawą kierował podlaski oddział Urzędu Celno – Skarbowego w Białymstoku.

Wysokie Mazowieckie, maj 2020

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa tym razem wraz z trzema nielicencjonowanymi automatami do gier przechwyciła także około 9 tysięcy tabletek ze sterydami oraz hormonami. Można więc uznać to za podwójny sukces służb. Kontrolowany lokal zabezpieczony był, podobnie jak wiele innych podobnych, monitoringiem oraz systemem weryfikacji klientów.

Łomża, czerwiec 2020

Na półmetku roku kolejna kontrola kolejnego nieautoryzowanego lokalu i kolejny sukces walki z nielegalnym hazardem. W ramach dużej akcji w krótkim czasie zlikwidowano 3 nielegalnie działające salony gier i zabezpieczono 10 automatów bez wymaganych licencji. Była to skoordynowana akcja KAS oraz policji. Każdy z lokali był zabezpieczony w podobny sposób jak wcześniej wymienione.

Ostrołęka, wrzesień 2020

Kolejny nielegalny mały salon gier zniknął z mapy wczesną jesienią, kiedy to funkcjonariusze podlaskiej KAS weszli na jedna z wytypowanych posesji w Ostrołęce. Na miejscu zabezpieczono 5 działających maszyn, a ich właścicielom i organizatorom gry postawiono zarzuty karne oraz skarbowe.

Ostrołęka, listopad 2020

Pod koniec roku w Ostrołęce namierzono całkiem dobrze zabezpieczony i monitorowany nielegalny salon gier. W ramach akcji funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży weszli do podejrzewanego o nielegalną działalność lokalu dokonując zatrzymania organizatora oraz 3 posiadanych przez niego maszyn bez licencji.

Łomża, luty 2021

W lutym 2021 roku na celowniku mundurowych z podlaskiej KAS znalazł się lokal w Łomży i znajdujące się w nim 2 automaty jednorękiego bandyty. Służbom udało się wejść do środka pomimo zaawansowanego systemu zabezpieczeń oraz monitoringu. Obecny podczas przeszukania w lokalu 31 letni mężczyzna został przesłuchany jako świadek.

Ostrołęka, marzec 2021

W marcu przestał istnieć kolejny nielegalny salon gier w Ostrołęce. Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej weszli bowiem do kolejnego lokalu, w którym prowadzono hazard bez pozwolenia. W wyniku akcji zatrzymano i zabezpieczono 3 działające maszyny do gier. Na miejscu przesłuchano obecnych 40-letniego mężczyznę i 39-letnia kobietę, co do których trwa ustalanie ich roli w całym procederze. W tym samym lokalu w kwietniu ujawniono nawrót procederu, a po kolejnej kontroli w ręce służb trafiły kolejne 3 automaty. Dodatkowo podczas drugiej kontroli znaleziono tu też miotacze gazu oraz narkotyki.

Ostrołęka, maj 2021

I kolejny już raz Ostrołęka w centrum zainteresowania lokalnych podlaskich służb celno – skarbowych. Wszystko za spraw działającego pod przykrywką kafejki internetowej nielegalnego salonu gier. Trzeba przyznać więc, ze sprytu przestępcom nie brakuje. W ramach przeprowadzonej akcji funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 3 znajdujące się w tym miejscu nielegalne automaty oraz gotówka w wysokości 1000 złotych. Miejsce było dobrze zabezpieczone cyfrowym zamkiem i systemem weryfikacji klientów, w ten sposób obsługa wpuszczała tylko zweryfikowane osoby do środka. Na miejscu przesłuchany został obecny w lokalu podczas kontroli 21-letni obywatel Ukrainy.

Wysokie Mazowieckie, lipiec 2021

Podlaska KAS weszła w lipcu do kolejnego już w tym roku lokalu z nielegalnym hazardem w mieście Wysokie Mazowieckie. Łomżańscy funkcjonariusze podczas akcji zabezpieczyli i zarekwirowali 4 automaty, a w toku dalszych działań odkryte zostały na tyłach posesji kolejne 2 urządzenia. Wszystkie one staną się dowodami w postępowaniu karno – skarbowym wszczętym przeciwko organizatorowi gier i właścicielowi trefnych automatów, za co grożą mu poważne sankcje. Jest to jedno z ostatnich i na razie najnowszych z imponujących sukcesów służb na froncie walki z nielegalnym hazardem w Białymstoku i na Podlasiu.

Pamiętajmy, gra w nielegalnym kasynie może sprawić, że i nas samych dotknie ręka sprawiedliwości. Zawsze warto sprawdzić, czy salon gier, do którego się udajemy, działa legalnie, na licencji Ministerstwa Finansów. Grać możemy również przez internet i to za darmo. To nie ściema. Wystarczy sprawdzić listę najlepszych, darmowych kasyn internetowych, dostępną tutaj. Życzymy udanej gry!