Tani prąd

Zastanawiasz się nad tym, czy warto zadbać o tani prąd? Jeżeli masz jakieś wątpliwości, dobrze wiedzieć, że pojawiła się atrakcyjna opcja. Krótko mówiąc, chodzi o projekt, który będzie kosztować niemal 2 mln zł.

Montaż instalacji fotowoltaicznych

Jak się nietrudno domyślić, sytuacja ma związek z fotowoltaiką. Kluczowe jest to, co wydarzyło się we wtorek – właśnie wtedy marszałek Artur Kosicki podpisał umowę dotyczącą montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach białostoczan. Projekt ma kosztować niemal 2 mln zł i co warte podkreślenia, możemy mówić o dotacji wynoszącej blisko 1,4 mln zł.

Pewnie zadajesz sobie pytanie, jak uzyskać otrzymane pieniądze? Odpowiedź nie należy do najprostszych, ponieważ posiadanie nieruchomości na terenie miasta to nie wszystko. Znaczenie mają także regulacje dotyczące stanu prawnego i zobowiązań wobec miasta. Nie można też zapomnieć o wykorzystywaniu budynku – obowiązuje zakaz prowadzenia działalności rolniczej lub gospodarczej. Wiadomo również, że granty trafią do około 80 gospodarstw domowych.

Produkowana energia będzie wykorzystywana do potrzeb własnych.