W Białymstoku pojawiło się miasteczko ruchu drogowego

W ostatni czwartek odbyło się ciekawe wydarzenie – otwarto miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko to powstało przy Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku.

Co możemy powiedzieć na ten temat?

Chodzi o miejsce, które pozwala przygotować się do bezpiecznej jazdy na rowerze. Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, tyczy się to prywatnych treningów, jak i egzaminu na kartę rowerową. Miasteczko nie jest duże, ale nauka powinna przebiegać bezproblemowo. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mówić o planszy ćwiczeniowej, która imituje organizację ruchu. Gdy do tego doda się mobilne znaki drogowe, można poczuć się niczym na prawdziwej drodze. Zresztą na tym zależało twórcom. Ważne jest też to, że miasto zadbało o lokalizację i sprzętnależy przez to rozumieć rowery do nauki jazdy i egzaminu.

Dobrze także odnieść się do prawa – czy wszyscy wiedzą, które dzieci powinny mieć kartę rowerową? Dla niezorientowanych – chodzi o niepełnoletnich, którzy ukończyli 10 lat. Oczywiście karta wymagana jest, gdy dziecko porusza się po drodze publicznej.