Tanie mieszkania

Ograniczone możliwości finansowe to temat, o którym można powiedzieć wiele. Wystarczy wziąć pod uwagę choćby mieszkanie – jak odłożyć na mieszkanie, kiedy sytuacja finansowa nie jest najlepsza? Pytanie do tej pory bez odpowiedzi, ale być może pojawi się rozwiązanie.

Pomoc mieszkańcom małych gmin

Chodzi o inicjatywę skierowaną do mieszkańców małych gmin. Gdyby ktoś zastanawiał się nad szczegółami, można powiedzieć, że sprawa jest stosunkowo prosta – mają powstać bloki o znacznie obniżonym czynszu. Wiadomo też, że w Suchowoli podpisano list intencyjny dotyczący powołania spółki odpowiadającej za budowę wspomnianych mieszkań.

Nie sposób też nie wspomnieć o pieniądzach – gminy biorące udział w projekcie otrzymają po 3 mln złotych. Ponadto nie można zapomnieć, że do tej kwoty dochodzą pewne dopłaty rządowe (niższy czynsz musi z czegoś wynikać). Istotne jest też to, że projekt dotyczy czternastu gmin – w gronie zainteresowanych mamy m.in. Michałowo, Łapy czy wspomnianą już wcześniej Suchowolę.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z osobą, która ma wpływ na to, co dzieje się w danej gminie.