Iwajło Petew nie poprowadzi Jagiellonii w przyszłym sezonie

Iwajło Petew

Iwajło Petew poza Jagiellonią Białystok. Bułgar nie spełniał wymagań zarządu Dumy Podlasia, która postanowiła pożegnać się ze szkoleniowcem.

7 miesięcy pracy w Białymstoku

Iwajło Petew trafił do Białegostoku by zastąpić Ireneusza Mamrota. Jagiellonia w rundzie jesiennej prezentowała się bardzo słabo i zmiany były potrzebne. Jak się jednak okazało Bułgar nie poprawił znacznie gry Dumy Podlasia. Co prawda zespół zdołał awansować do najlepszej „ósemki” ligi jednak styl nadal pozostawiał wiele do życzenia.

Szalę goryczy z pewnością przelał ostatni mecz zeszłego sezonu. Białostoczanie w Poznaniu podejmowali miejscowy Lech. Porażka w słabym stylu aż 0:4 najprawdopodobniej tylko pomogła zarządowi w podjęciu decyzji o zwolnieniu szkoleniowca. Iwajło Petew z Dumą Podlasia zaliczył 6 zwycięstw 5 remisów oraz 6 porażek. 

Wśród potencjalnych kandydatów na nowego szkoleniowca Jagiellonii wymienia się asystenta Adama Nawałki czyli Bogdana Zająca. Możliwe jest również, że Dumę Podlasia poprowadzi Maciej Bartoszek bądź Dariusz Skrzypczak.

Przeczytaj również:

Młody napastnik zasila Dumę Podlasia

Jagiellonia Białystok trafia na trudnego rywala w PP