Jagiellonia Białystok trafia na trudnego rywala w PP

Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok poznała swojego rywala w 1/32 finału Pucharu Polski. Duma Podlasia stoczy batalię z zespołem Górnika Zabrze. Mecz odbędzie się w połowie sierpnia.

Trudny rywal na początek

Białostoczanie zmierzą się z Zabrzanami na stadionie przy ul. Roosevelta. Dokładny termin spotkania nie jest jeszcze znany, lecz wiadomo, że będzie to 13-16 sierpnia. Duma Podlasia nie ma ostatnio szczęścia do losowań. W zeszłym sezonie na sam początek Pucharu Polski trafiła na Cracovię Kraków czyli późniejszego triumfatora. W tym sezonie graczom Jagi przyjdzie zmierzyć się z Górnikami z Zabrza.

Wśród innych podlaskich klubów grających jeszcze w Pucharze Polski znalazły się Wigry Suwałki. Gracze z Suwałk pojadą do Wrocławia na mecz ze Ślęzą. Nie wiadomo jeszcze kto wygra Wojewódzki Puchar Polski. W finale zmierzą się bowiem drużyny Olimpii Zambrów oraz Ruchu Wysokie Mazowieckie. Zwycięzca tego starcia zagra u siebie ze Zniczem Pruszków.

Podczas pucharowych spotkań na murawie będzie musiało przebywać minimum 2 młodzieżowców. Znacząco zwiększyły się również nagrody pieniężne. Tegoroczna pula Pucharu Polski wyniesie 10 mln złotych. Połowę tej sumy na swoje konto zgarnie zdobywca trofeum.

Przeczytaj również:

Wigry Suwałki pożegnały się z II ligą

Jagiellonia przedstawiła plan przygotowań do sezonu