Młody napastnik zasila Dumę Podlasia

Maciej Mas

Drugim letnim transferem Dumy Podlasia został młody i perspektywiczny napastnik Maciej Mas. 19-latek od przyszłego sezonu będzie grał w Jagiellonii.

Czy Maciej Mas to przyszłość Jagiellonii

Duma Podlasia kilka dni temu poinformowała o transferze doświadczonego Błażeja Augustyna. Drugim letnim transferem białostockiej drużyny stał się młody 19-letni napastnik Maciej Mas. Mierzący 193 cm wzrostu wychowanek Sokoła Aleksandrów Łódzki jako junior występował w UKS SMS Łódź.

Przygodę z dorosłą piłką rozpoczynał w GKS-ie Bełchatów, do którego został wypożyczony z Łodzi. Na poziomie 1 ligi zaliczył 18 występów. Młody zawodnik wzbudził zainteresowanie włoskiego Cagliari. Maciej nie grał jednak w Serie A, lecz występował w Primaverze. Zaliczył tam 6 spotkań, w których zdobył 4 bramki. Włoską przygodę Masa przerwała pandemia, po zakończeniu której wrócił już do Polski.

Po młodego napastnika zgłosiła się jednak Jagiellonia. Duma Podlasia zdecydowała się na transfer definitywny z łódzkiego klubu. Maciej Mas podpisał 3-letni kontrakt z białostocką drużyną. Napastnik występować będzie z numerem 20 na plecach.

Przeczytaj również:

Jagiellonia Białystok trafia na trudnego rywala w PP

Wigry mają nowego trenera! To Dawid Szulczek