Wiosna w pełni: Białystok rozpoczyna sezon na sadzenie kwiatów

Inauguracja sezonu sadzenia kwiatów w Białymstoku jest już faktem. Prace pielęgnacyjne i dekoracyjne obejmują miejskie skwery, parki oraz ronda, a także niektóre ulice, które zostaną ozdobione donicami pełnymi kwiatów. Stąd wynika zobowiązanie do finalizacji wszystkich tych prac jeszcze przed nadchodzącymi świętami.

Salon ogrodowy Pałacu Branickich zamieni się w kolorowy ogród, gdzie znajdzie miejsce wiele różnorodnych kwiatów, takich jak pierwiosnki, stokrotki czy niezapominajki. W sumie, na rabatach zagoszczą ponad 9 tysięcy nowo posadzonych sadzonek. Dodatkowo, w obszarach przyległych do pałacu planowane jest zastosowanie 10 tysięcy roślin cebulowych, w tym tulipanów, hiacyntów, narcyzów oraz lilii.

W bieżącym roku różnobarwne bratki będą dominującym gatunkiem roślin na miejskich rabatach, parkach i skwerach. Natomiast serce miasta zostanie dodatkowo upiększone za pomocą stokrotek.

Rośliny wybierane do sadzenia w tym okresie charakteryzują się dużą odpornością na przymrozki przygruntowe, co znacząco zwiększa ich szanse na przetrwanie i kwitnienie w dalszych miesiącach.