Ogrodniczy jarmark "Kresowy Ogród" przyciąga tłumy w Białymstoku

W Białymstoku ruszyło dwudniowe wydarzenie o tematyce ogrodniczej pod nazwą „Kresowy Ogród”. Jest to istny raj dla wszystkich, którzy cenią sobie pracę z roślinami – zarówno dla prawdziwych ekspertów, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.

Przestrzeń przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku wypełnili dzisiaj licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Wśród dostępnych na jarmarku roślin znalazły się takie gatunki jak truskawki, pomidory, lawenda, magnolia oraz młode drzewka wiśni czy jabłoni.

Krzysztof Tarasiuk, jeden z organizatorów wydarzenia i członek Stowarzyszenia „Kresowy Ogród”, podkreślił, że goście jarmarku mają możliwość zdobycia obszernej wiedzy o roślinach. Jak wyjaśnił, wszyscy sprzedawcy są również hodowcami roślin, a więc potrafią udzielić precyzyjnych informacji na temat wymagań każdego gatunku. Mogą doradzić, w jakim typie gleby dana roślina najlepiej się rozwija, jak należy ją podlewać i czy preferuje stanowisko słoneczne czy raczej cieniste.

W bieżącym roku zainteresowanie jarmarkiem „Kresowy Ogród” jest niezwykle duże. W ciągu dwóch dni swoje produkty prezentuje na nim niemal stu wystawców, którzy przybyli do Białegostoku z różnych zakątków Polski.