Jagiellonia Białystok żegna się z Ivanem Runje

To koniec przygody Ivana Runje w Jagiellonii Białystok. Informacje w mediach potwierdził już nawet prezes Jagiellonii Białystok, a więc Wojciech Pertkiewicz. Obrońca chorwackiego pochodzenia rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem z władzami drużyny.

Poważna kontuzja powodem rozwiązania kontraktu

Niestety, ale Ivan Runje odszedł z zespołu z Białegostoku z powodu poważnej kontuzji, którą odniósł jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. Od tego czasu chorwat leczy kontuzję kolana.

Ivan Runje to obecnie 32-letni piłkarz. W białostockim zespole znajdował się od sezonu 2016/2017 i rozegrał 138 meczów ligowych, w których udało mu się strzelić 9 goli. Jednak przede wszystkim był to ceniony obrońca, a wielu ekspertów i kibiców twierdziło, że był to jeden z najlepszych defensorów, który kiedykolwiek występował dla tego klubu. Warto dodać, że zawodnik przyczynił się do sukcesu klubu, jakim było wicemistrzostwo Polski. Oprócz tego Ivan Runje znalazł się nawet w „11” stulecia białostockiego klubu. To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie klasy zawodnika, który teraz niestety musi opuścić zespół Jagiellonii. Przypomnijmy, że obecnie zespół Jagiellonii Białystok znajduje się na zgrupowaniu przedsezonowym w Turcji.